Instalacje sprężonego powietrza – pneumatyczne

Kompleksowe instalacje sprężonego powietrza

Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem różnorodnych instalacji sprężonego powietrza, o dowolnych wielkościach oraz średnicach rur. Dzięki naszej wiedzy, wieloletniemu doświadczeniu, a także zdobytym przez ten czas umiejętnościom, możemy zagwarantować pełen profesjonalizm usług. Systemy realizujemy z wyjątkową precyzją i starannością, ponieważ opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych, ale też biorą pod uwagę aktualne trendy na rynku. Są projektowane oraz wymiarowane na podstawie wykazu wszystkich źródeł poboru sprężonego powietrza. Nasze wyroby znajdują zastosowanie w różnych branżach i miejscach, m.in. szpitalach, hutach szkła, zakładach produkcji budowlanej czy farmaceutycznej, a także w przemyśle spożywczym.

Wykonywane przez nas instalacje cechują się wysoką wydajnością i szczelnością połączeń, a także odpowiednio zoptymalizowaną dystrybucją sprężonego powietrza. Odznaczają się niskimi spadkami ciśnienia pomiędzy punktem odbioru medium a sprężarką. Tworzymy je z wytrzymałych, solidnych materiałów, gwarantujących trwałość, a przy tym funkcjonalność systemów na długi czas. Rury nierdzewne oraz inne elementy systemu są odporne na korozję czy oleje kompresorowe, ale też nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Zapewniają niezawodność działania przy równoczesnych relatywnie niskich kosztach utrzymania. Nasze instalacje sprawdzą się do przesyłu sprężonego powietrza, ale także gazów obojętnych i próżni.

Dlaczego warto zlecić wykonanie instalacji sprężonego powietrza naszej firmie?

Nasza firma zapewnia kompleksową realizację zamówień, począwszy od zaprojektowania, aż po wykonanie energooszczędnej sprężarkowni gotowej do działania. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając najlepszą możliwą instalację na podstawie zapotrzebowania i oczekiwań klienta oraz danego przedsiębiorstwa. Do wykonania instalacji stosujemy wysokiej klasy materiały i komponenty. Ponadto zapewniamy również opiekę gwarancyjną, pogwarancyjną, a także serwisową.

Tworzone przez nas instalacje sprężonego powietrza charakteryzują się wysoką ekonomicznością w codziennym użytkowaniu. Jest to szczególnie istotne, ponieważ koszt zakupu samej sprężarki wynosi zazwyczaj jedynie ok. 20% w skali 5-letniego wykorzystywania sprężonego powietrza. Pozostała część, czyli 70-80% stanowi koszt jej stosowania, tzn. użytej energii elektrycznej oraz serwisowania. Optymalny dobór urządzeń, ale też sama konstrukcja instalacji może więc w sposób znaczący zaoszczędzić pieniądze. Na duże oszczędności wpływ ma również wysoka szczelność instalacji. Przez nawet niewielkie braki w uszczelnieniu można stracić nawet do 30% powietrza, dlatego też jest to bardzo istotna kwestia.

Nasze instalacje sprężonego powietrza cechują się szybkim montażem wszystkich elementów, co pozwala zaoszczędzić czas. Po złożeniu są od razu gotowe do pracy. Co istotne, mogą się poszczycić możliwością elastycznej, a przy tym prostej rozbudowy. Realizujemy dowolnego rodzaju instalacje, zgodnie z potrzebami klientów. Dzięki możliwości gięcia rur uzyskujemy zmniejszenie ilości złączy, a tym samym obniżenie kosztu instalacji, a także możliwość wykonania nietypowych przejść i ominięcia ewentualnych przeszkód.

Zapytaj o szczegóły oferty